Szachy, warcaby

Szachy klasyczne to gra rozwijająca logiczne myślenie dla każdego bez względu na wiek. Oferujemy bogaty asortyment szachów oraz niezbędnych akcesoriów. Prezentujemy szachy drewniane, wśród nich szachy turniejowe, warcaby, szachy królewskie i szacho-warcaby. W naszej ofercie szachów od czołowego producenta – firmy Magiera, znajdą Państwo szachy turniejowe wykonane zgodnie z wytycznymi. Firma Magiera to producent z wielkim doświadczeniem, prowadzący działalność produkcyjną w całym kraju. Dlatego ich produkty są wysokiej jakości i charakteryzują się profesjonalizmem oraz estetyką wykonania. Szachy, które stanowią świetną rozrywkę dla rodziny są wyjątkowym kompletem z doskonale wyrzeźbionymi figurkami. Przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają interesować się tym sportem. Figurki wykonane są z drewna w klasycznym stylu. Natomiast wnętrze kasety wyłożone jest miękkim materiałem ze specjalnymi wyżłobieniami na figurki. Dlatego są odpowiednio przechowywane i nie niszczą się. Komplet szachów firmy Magiera ma bardzo elegancki wygląd, a figurki są wykonane z wielką starannością oraz dokładnością. Z nimi każda gra jest wyjątkowa, a niedzielne popołudnia nie są już nudne. 

Warcaby to gra planszowa, która doczekała się wielu odmian, a jako warcaby polskie stanowi dyscyplinę sportową. W przeciwieństwie do szachów klasycznych, warcaby charakteryzuje mała złożoność reguł. To jednak nie umniejsza elementom strategii, których jest bardzo wiele. Podobnie jednak jak w szachach klasycznych, do gry w warcaby wymagane są umiejętności taktyczne i strategiczne. Do gry w warcaby potrzebna jest warcabnica z 64 polami i 24 pionki, po 12 dla każdego gracza. Celem gry jest zbicie wszystkich pionków rywala lub zablokowanie ich w taki sposób, aby nie miał on możliwości ruchu. Warcaby rozgrywane są jako dyscyplina sportowa na całym świecie. W Polsce pierwsze rozgrywki warcabowe odbyły się w roku 1973 r.

W naszym sklepie proponujemy szachy drewniane, warcaby, szacho-warcaby drewniane od polskiego producenta Magiera, który znany jest z produkcji doskonałej jakości zestawów szachowych. Szachy drewniane czy warcaby to wspaniały pomysł na elegancki prezent dla każdego, kto ceni sobie tę inteligentną rozgrywkę. Nasze szachy wyprodukowane zostały w kilku popularnych rozmiarach szachownicy. Dzięki temu każdy gracz znajdzie rozmiar planszy i szkatułki dostosowany do swoich wymagań i preferencji. 

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry